skip to Main Content

Iconenenwijding Maria ter Zee

Zaterdag 10 maart a.s. vindt de jaarlijkse iconenwijding plaats in de Maria ter Zeekerk in Noordwijk. In het afgelopen seizoen hebben weer velen de curcus icoonschilderen gevolgd bij de bekende Noordwijkse icoonschilder Piet van der Ploeg. Volgens de traditie worden de geschilderde werken dan volgens een officiële ritus gewijd. Dit jaar zijn er niet alleen iconen door schilders uit Noordwijk en omgeving gemaakt. Ook in Heiloo,  waar van der Ploeg tweemaal per jaar een cursus geeft in het plaatselijke klooster,  waarop schilders uit het hele land afkomen. De iconen worden gezamenlijk op zaterdagavond tentoongesteld en gewijd door pastor Theo Blokland.  De Schola Gregoriana o.l.v. Rens Tienstra zal de traditionele gezangen verzorgen.  Na afloop kunnen de iconen bewonderd worden. Aanvang 19.00 uur.  De toegang is vrij.

Back To Top